Pitanje!

sanela

Dobar dan!
28 decembra ustanovljen mi je polip na grlicu maternice,od tada sam mjesec dana cekala papa nalaz,koji je uredan.
I neki dan sam bila kod ginekologa koji je rekao da dodjem u aprilu,
pa cemo to skidati dok malo sazrije.
Neznam da li je to kasno,i dali se mora odmah skinuti jeli daleko april
molim za vase misljenje hvala unaprijed!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Polip na grliću maternice Vas ne mora zabrinjavati, te ukoliko je Papa nalaz u granicama normale možete bez brige pričekati tro-do-šestomjesečni kontrolni pregled. Sama metoda otklanjanja ove lezije je jednostavna i ne morate se bojati bolnosti zahvata, koji se može napraviti i kao ambulantni postupak.