pitanje

Maja

Postovana doktorice
Imam jedan problem koj mi zbilja smeta.Naime male stidne usne su mi vece od velikih za nekih 2-3 cm.....i to mi dosta smeta. dali se to moze nekako otklonit , dali to moze obicni ginekolog ili je to kirurski zahvat?
i dali se to placa.
inace dosta sam mlada i nisam jos imala spolne odnose.
hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Vaše pitanje se tiče problema plastične kirurgije vanjskog spolovila, te ukoliko Vas izgled Vašeg spolovila smeta trebali biste se obratiti nekom od odjela ginekološke kirurgije. S obzirom na specifičnost problema i delikatnost regije bilo bi idealno ukoliko bi u timu operatera sudjelovali kirurg-ginekolog i specijalista plastične kirurgije. Ipak, moram Vas upozoriti da je vulva i područje spolovila vrlo dobro inervirano živčanim nitima, te izrazito obilno vaskularizirano što može komplicirati tijek zahvata, tako da dobro treba procijeniti potrebu i koristnost ovakve operacije. Mislim da bi se mogli uputiti na konzultacijski pregled na Kliniku za ženske bolesti i porode u Petrovu 13 u Zagrebu.