pitanje

rora

Molim Vas da mi odgovorite na koji se način i zbog čega žena može zaraziti bakterijom ureoplazme-urealitikum?

Doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Infekcija Ureaplazmom može se prenijeti spolnm putem, a teoretski su mogući i drugi načini prijenosa poput upotrebe zajedničkog higijenskog pribora, bazeni, whirpool kade i sl. Oboljenje se javlja u pacijentica čiji je lokalni ili opći imunološki sustav podložan razvoju infekcije, ali se može javiti i u pacijentica bez rizika ukolko su u kontaktu s oboljelom osobom.