pitanje

kike

Poštovana doc. Kupešić

Prije tri tjedna bila sam na postupku IVF (četvrti put). Petnaesti dan nakon ET vađen je ßhCG koji je iznosio 1,99. Kasno popodne istog dana pojavilo se lagano krvarenje koje je nakon dva dana prešlo u menstuaciju. Možete li mi objasniti zbog čega je ßhCG bio pozitivan, i da li postoji mogučnost da je ipak bilo došlo do nekakve trudnoće.
Th. Utrogestan 3x2
Prymogonyl 2000

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Beta hCG vrijednosti manjih od 5 IU smatra se na žalost negativnim nalazom i ne tretira se kao biokemijski pozitivna trudnoća. Lagano pozitivne vrijednosti hCG-a mogu biti posljedicom primjene egzogenog Primogonyla ili Proasi koji se koristi kao lutealna podrška.