pitanje

Josipa

Postpvana dr.Kupesic

U drugom sam mjesecu trudnoce.
Nalaz urina pokazao je da imam dosta bakterija.Napravljen mi je bakterioloski nalaz urina .Rezultat sterilno.
Da li to znaci da postoji upala u rodnici i ako da kako ona moze utjecati na trudnocu?
Bila sam i na ginekoloskom pregledu par dana prije toga i sve je bilo u redu.
Unaprijed zahvaljujem

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ukoliko je bakteriološki nalaz urina uredan (urinokultura), tada ne morate biti zabrinuti za urinarni infekt. Postojanje usporedne infekcije rodnice možete isključiti samo tako da učinite cervikalni obrisak na klamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, aerobe i anaerobe. Nakon isključenja bilo koje od infekcija možete bez straha planirati trudnoću.