pitanje!

renata

Imam jedno pitanje pa Vas molim odgovor.
imam 27 god. i mjesecnicu dobivam svakih 35-50 dana ovisi kako koji mjesec, ali prije 35 dana nijednom.To je kod mene normalno od pocetka.Meni osobno to nista ne smeta naprotiv sto veci razmak to mi je bolje.nisam nikad imala nikakvih smetnji i nisam jos nikad bila kod
ginekologa i jos sam uvijek djevica (sad ce te se malo cuditi ali tako je iako imam 27. god.).
Molim odgovor,
Renata

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođice Renata,
Iako ste djevica, neredovitost menstruacijskih ciklusa trebala bi Vas uputiti na pregled kod ginekologa. Srećom, ovaj pregled ne bi trebao biti neugodan, već bi podrazumijevao ultrazvučni pregled tehnikom punog mjehura i hormonsku analizu kojom bi se ocijenila funkcija jajnika. Ovakve bi pretrage doprinjele saznanju zašto su mjesečnice neredovite, što bi omogućilo optimalno liječenje (regulaciju menstraucisjkog ciklusa).