pitanje!

sanela

Dobar dan!
Imam 25 godina,dobila sam menstruaciju ranije 1o dana,promijenila sam klimu,dali ima razloga za zabrinutost ili je to normalno,dosad mi se to nije desilo.
hvala!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Prijevremeni nastup menstruacije može se smatrati normalnom pojavom ukoliko ste promjenili klimu ili vremensku zonu, te Vas ovaj tranzitorni poremećaj ne bi trebao ozbiljnije zabrinjavati. Ukoliko će se ponoviti ovakav tip neregularnosti ciklusa savjetovala bih Vam da se obratite liječniku kako bi se utvrdio točni uzrok poremećaja. Ukoliko se ovakvo skraćenje ciklusa desi samo jednom, nemate razloga za zabrinutost.