Pitanje!

sanela

Dobar dan !
Molim vas da odgovorite na moje pitanje,od cega nastaje polip na grlicu maternice,i da li se njegov povratak moze sprijeciti?
Hvala vam puno na razumijevanju!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Polip na grliću maternice podrazumijeva lokalnu hiperplaziju sluznice iz koje ova struktura potiče (ukoliko je lociran na grliću onda je to sluznica cerviksa, ukoliko potiče iz sluznice maternice onda je to endometrij). Prilikom uklanjanja bilo bi važno odstraniti njegovu bazu kako ne bi dolazilo do recidiva. Katkada se iz tog razloga "slijepe invazivne metode" poput kiretaže zamjenjuju zahvatima pod kontrolom video kamere (histeroskopija) u slučaju endometrijskih polipa.