pitanje

goga

Molim vas da mi pomognete.Određivala sam krvnu grupu jer sam trudna (15 tjedana), moj rh faktor je - a, mužev +, zanima me što znači nalaz :napomena u serumu nisu nađena antieritrocitna protutijela.

Doc. dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ukoliko do sada niste imali pobačaja, izvanmaterničnih trudnoća ili poroda s Rh pozitivnim partnerom, te ukoliko ste primili zaštitu u vidu Rhogama, ne morate se osobito zabrinjavati zbog ovakvog tipa nepodudarnosti, ponajprije što je nalaz antitijela negativan. Preporučila bih redoviti nadzor antieritrocitnih antitijela i ultrazvučne pretrage kako bi se pravovremeno prepoznali znakovi Rh senzibilizacije.