PITANJE

MIRKA

Poštovani doktore,ja bih htjela početi koristiti kontracepcijske pilule. Kod ginekologa nisam bila,molila bih Vas da mi nekako preporučite nekakve pilule. Imam 19 god,i nisam još nikakve tablete koristila.Molim Vas da mi što prije odgovorite. Unaprijed hvala.

Prof.dr. Marina Ivanišević

Mirka, kontracepcijske pilile se mogu prepisati nakon ginekološkog pre4gleda. Svejedno vi ćete ih i tako kupiti tako da je bolej da vam dam savjet da ukoliko imate redovitu menstruaciju, ne uziamte drogu i ne pušite cigarete, tada možete uzeti Cilest od 1 dna menstruacije svaki dan po jednu tableticu u isto vrijeme kori 21 dan i tada imate 7 dna pauze. Znači 3 tjedna uzimate tablete + 1 tjedan pauza pa onda ponovno.....