Pitanje za ginekologa

Maja977

Negdje oko 20.3 pojavio mi se smeđi iscjedak sa jako slabim krvarenjem i trajalo je nekih 3 dana. 25.3 sam imala trljanje spolnih organa bez ejakulacije i penetracije i preko ženskih gaćica. 7.4 dobila sam navečer iscjedak i bio je tamne boje. Sljedeći dan, u nedjelju, također, ali navečer je bila samo svježa krv. U ponedjeljak rano ujutro tamni iscjedak, a sat ili dva kasnije već opet baš svježa krv, ali ne toliko obilno kao kod normalne mjesečnice. U utorak mi se opet rano pojavio samo iscjedak, a malo kasnije krv. Mogu li to slabo krvarenje i iscjedak računati kao oskudnu mjesečnicu, a ono kravarenje oko 20.3 kao ovulaciju? Pročitala sam da uzrok slaboj mjesečnici mogu biti stres, policistični jajnici (bolujem od policističnih jajnika) i strah. Ja sam ovih dana imala užasni strah zbog same pomisli na trudnoću, naravno.  Osim posjete liječniku pročitala sam da je bitno kretati se dovoljno i jesti zdravu hranu, ali ne znam utječu li i tablete roaccutane na mjesečnicu? Nisam više mogla izdržati zbog straha i stresa pa sam 12.4 otišla do ginekologa i medicinska sestra je rekla da nema šanse da je došlo do trudnoće i nakon toga je napravila test za trudnoću iz mojeg urina i bio je negativan. To je bio 18. dan od tog trljanja (to trljanje se dogodilo 25.3). Test sam također napravila dva dana nakon što mi je i sestra kod ginekoliga napravila i bio je negativan (dakle to je bio 20. dan od tog trljanja). I posljednji test napravila sam na 26. dan nakon toga i bio je negativan. Nikad nisam imala pravi spolni odnos. Zanima me jesam li sada 100% sigurna da nije došlo do trudnoće, utječe li doba dana na rezultat testa i je li prošlo dovoljno vremena od tog trljanja da bi rezultat testa bio točan? Dakle mjesečnice mi obično nisu redovite i ponekad je potrebno i 2-3 mjeseca do nove. Nadam se da razumijete da je ovo sve za mene novo i da sam u strahu. Zbog tog straha mi se pojavi i mučnina, nadutost, glavobolja, bol u crijevima, vjetrovi pa često to u glavi povezujem sa simptomima koji se pojavljuju u trudnoći, a po svemu što se dogodilo i provjerilo nisam trudna? Hvala Vam od srca na razumijevanju!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli nema nikakve šanse da se radi o trudnoći. Možete biti mirni.

Feniks92

Postovani,

Danas sam 33+5, prekinuta terapija Utrogestana da li se on postupno smanjuje ili smije naglo? Zadnji nalaz cerviksa clanak,uloziv, cervikometrija 32mm T oblika. Bebina glavica u zdjelici. Pitanje bole me kriza/zdjelica i kao da bi se ta bol protezala kroz desnu nogu kad stojim da li je to normalno za taj period, popila sam lupocet 600mg no ne pomaze bas me znam sto bih jos mogla, normabel mozda od kolko mg? Bebu uredno osjecam. Lezim vec 3 dana jer kao doktorica rekla da mirujem vise i da ne stojim dugo i od onda me sve lovi opet. Molim misljenje. HVALA

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, utrogestan se može naglo prekinuti. Nalaz za dob trudnoće nije zabrinjavajuć. Prema onome što ste opisali miguće da je u pitanju išijas - upala nervusa ishiadicusa. Slobodno uzmite normabel od 2 mg po potrebi.

Koala25

Pozdrav ,
Danas sam primjetila da imam smedi iscjedak . Menstruacija mi je bila prije vise od tjedan dana po kalendaru nemam ovulacije ali se borim vec vise od tjedan dana sa upalom mjehura . Bar mislim da je to . Jel moguće. Boli me kad idem na WC ne peće

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o urinarnoj infekciji. Savjetujem da učinite urinokulturu. Pijte uvin čaj.

Lordan

Poštovanje..
Pokušavamo već nekoliko mjeseci ostvariti trudnoću. Jučer sam radila papu..s time da već 2 dana imam bijeli iscjedak..peckanje..doktor mi je dao rojazol vaginalete. 16 dan ciklusa na lijevom jajniku imam jedan folikul od 13mm. Smijemo li imati odnose s obzirom da koristim vaginalete? Može li to imati štetni utjecaj? Iza sebe imam dva pobačaja i ni jednu uspješnu trudnoću pa sam jako zabrinuta. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno imajte odnose. Vaginalete ne mogu naškoditi.

sanidica

Postovani doktore , imam pitanje za Vas . Naime dr.mi je prepisala femisan A kapi 30kapi x dnevno 3 mjeseca. Pila sam ih redovno. Medjutim skoro sedmicu dana ih ne pijem jer sam bolesna, imala sam povisenu temp.i infekciju mokracnih kanala pa sam dobila terapiju od dr u hotnoj da pijem antibiotike koji su prilicno jaki i posto sam bila pod temperaturom i nisam se osecala dobro nisam uspela da ih uzimam kako treba. Da li je to problem i da li mogu normalno nastaviti da ih pijem kad ozdravim i zavrsim sa antibioticima ? Hvala. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno nastavite s uzimanjem femisan kapi.

Feniks92

Postovani,

Kako sam usla u 36 tjedan (danas 36+3) trudnoce prestala sam koristit Normabele navecer od 2mg, bila na CTG i kao smanjena aktivnost djeteta, prvo radili na lijevom pa onda na desnom boku i taj je kao bio malo bolji,pa rekli da pratim pokrete,sva sam uplsena da mozda nije zbog dugog perioda uzimanja istog. Imala sam u 2 tromj jedan prekida pa ponovno uzimala zbog opustanja al samo navecer. Do sada su CtG ovi bili uredni. Ja bebu opcenito osjetim kroz dan nista neuobicajeno nisam prepoznala i jucer me doktor,malo jace preplasio.
UzV snimljen samo abdomen koji je za 35 tjedana ostalo nisu gledali,spominjali nekakve vrecice..... ljuti me u jednu ruku sto kad se stvori guzva onda nema vremena za objasnjavanje vec nas samo redom uzimaju i nema vremena za objasnjavanja...
Uputa ako osjetim manje pokrete da dodjem na CTG, zbog uplasenosti vjerovatno mi ti pokreti kroz dan koje osjetim nece biti dovoljni sad(((( .hvala

Feniks92

Samo da nadodam iz iscitavanja koliko vidim prvi je pokazivao 120 otkucaja u min dva su siljasta u razmaku od nekih 10min, najvisi 160, drugi ctg 115 jedan siljasti do najvise 160 otkucaja (ono sto je doktor zaokruzio). Uzv: gl,kcs uredni,leda II,dvp 60mm,fd poz, ac 320

Patricija997

Poštovani,

Bila sam kod ginekologa jer sam sumnjala na neplodnost. Već dvije godine nemogu zanjeti unatoč redovitim spolnim odnosima.Zadnja menstruacija mi je bila 6.5. do 11.5. a ciklus mi je 26 do 31 dan svaki mjesec drukčije. Radili smo folikulometriju i vađenje krvi hormona. P4 je 21.40
Prolaktin 175.28 mIU/L
FSH 4.13 IU/L
LH 2.46 IU/L
Estradiol 91 pmol/L
Testosteron 0.51 nmol/L
TSH 1.60 mIU/L

Je li to uredu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Patricija997, nalazi su uredni.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Feniks92, nema razloga za brigu. Plod ima svoje periode aktivnosti kada su otkucaji srca brži i periode mirovanja kada su otkucaji sporiji (što se vidi na CTG). Prilikom pokreta ploda otkucaji srca se ubrzavaju (što se na CTG-u bilježi kao šiljak). Bebu ćete osjećati kada je budna i aktivna, a dok spava i miruje nećete osjećati njene pokrete.

Zekoo12345

Postovani!
Imam jaku bol u donjem dijelu leđa te kada ejakuliram osjecam pojacanu temperaturu u prepunama i kao neku slabost u nogama.Zanima sto bi moglo biti?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, Vaši problemi upućuju na kralježnicu i nisu povezani s ejakulacijom.

Beco

Da li mi mozete protumaciti rezultate double testa. Zahvaljujem unaprijed.

27godina
Ctrl 54,6mm
FreeBHcg 39.35mlU/ml 1.25 MoM
PAPP-A 6856 mlU/l 2.54 MoM
NT 2.5mm(CRL 54.6mm) 1.73MoM
T21 1:739
T18 1:89719

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, spadate u skupinu s umjerenim rizikom za trisomiju 21. To znači da će od 739 trudnica s nalazima kao kod Vas jedna nositi plod s trisomijom 21.

Kikiriki95

Postovani, nakon godinu dana nezasticenih odnosa, interesuje me da li bi trebali biti zabrinuti oko plodnosti ? Prije mjesec dana sam radila ginekoloski pregled i sve je bilo u redu. Ali i dalje sumnjam, s obzirom da nema nikakvih rezultata oplodnje.