Skliznuo kondom

Tamara95

Poštovanje! Tokom polnog odnosa koji se desio sinoć, skliznuo je kondom na polovinu, sreća pa smo primjetili odmah, dečko je svršio van. Tad mi je bio 3 dan menstruacije. Kako su mi neredovne menstruacije, čitam da se može i tokom menstruacije zatrudniti čak i od predsemene tečnosti. Zanima me vaše mišljenje da li treba da popijem hitnu kontracepciju ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za postkoitalnom kontracepcijom. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a od predejakulata se ne može zatrudnijeti.

Tamara95

Poštovani! Nakon menstruacije,imam iscjedak rastegljiv, krčanje u crijevima, bol u donjem dijelu stomaka, kao neki pritisak. Da li je u pitanju prehlada ili trudnoća?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, simptomi koje navodite sigurno nisu zbog trudnoće.