Planiranje trudnoće

Mely123

Poštovani,

planiram sad uskoro raditi na trudnoći.
Ali unazad tjedan dana imam problema sa upalom zuba,oteklinom lica.Radi toga sam na antibioticima,te sam radi toga naravno morala ići na slikanje kompetnih zuba (čak 2x)...Nezz dali ću morati nakon sprovedene terapije opet na slikanje,vidjet ću što će stomatolog reći.
Moje pitanje glasi,pošto sam ovih dana bila na rendgenu(naravno ozračena sam nekom određenom dozom),koliko vremena sada mora proći da bih mogla raditi na bebi?Neželim radi toga ostati trenutno trudna pa da ostanu nekakve posljedice na bebi.

Unaprijed hvala.
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, već od idućeg ciklusa možete početi raditi na trudnoći. Neće biti nikakvih posljedica za bebu. Zračenje prilikom slikanja zubi je toliko malo da ne može naštetiti niti u trudnoći, ali svakako ga tada treba izbjegavati.