planiranje trudnoce i zracenje

Dubravka86

Poštovani,
prethodnih pet dana sam imala zracenja, radila sam rengen pluca i ortopan vilice.
Htela sam da pitam koliko nakon toga je bezbedno planirati trudnocu, da to ne bude nikakva opasnost po plod?
Unapred zahvalna
Dubravka

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, već idući ciklus možete početi raditi na trudnoći. To su male količine zračenja koje ne mogu naštetiti čak niti u slučaju trudnoće. (Naravno, svako je zračenje u trudnoći potrebno izbjegavati)

Dubravka86

Oprostite, jel mogu da Vas zamolim i za informaciju koliko kratkotrajna opsta anestezija ometa planiranje trudnoce? Tj. posle jedne kratkotrajne opste anestezije, koliko vremena treba da prodje da bude bezbedno da dodje do zaceca?
Unapred beskrajno hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Kratkotrajna anestezija ne šteti trudnoći niti ima utjecaja na buduću trudnoću.