policistični jajnici

Ada

U prvom mjesecu ove godine dijagnosticirani su mi policistični jajnici.
Desni ovarij cca 51x21 mm policističan, lijevi cca 43x22 mm policističan.
Terapija 2x1tbl od 16.do25.dana MC-a. Nakon te terapije nalaz je skoro isti: desni ovarij 45x17 mm, lijevi 41x17mm. oba multicistični. Terapija ista, samo tri mjeseca. Pokušavam zatrudniti već 6 mjeseci i zanima me da li postoji neka brža terapija.

Doc.dr. sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Vjerujem da Vam je liječnik osim ultrazvučnog pregleda, a poradi sumnje na policistične jajnike savjetovao učiniti i endokrinološku obradu kojom se ovo stanje može potvrditi ili opovrgnuti. Naime, u slučaju policističnih jajnika upitno je imate li ili nemate ovulacije, te bi se ovulacijski ciklus morao pratiti hormonski i ultrazvučno, s obzirom da je Vaša želja da ostvarite trudnoću. Dokazati ovulaciju je presudno za ostvarenje trudnoće u Vašem slučaju, svakako uz pretpostavku da se radi o primjrenoj prohodnosti jajovoda i urednom nalazu spermiograma Vašeg partnera.