utrogestan

andreja

Poštovana doc Kupešić,

uz pomoć IVF metode ostala sam trudna.Nalazim se u11-tom tjednu
trudnoće(blizanačka trudnoća) te još uvijek trošim utrogestan 3x2 cps
Na zadnjem pregledu je bilo sve u redu.Na kontrolu sam naručena za 4 tjedna.Molim Vas, dokojeg tjedna se može uzimati utrogestan?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Čestitam na uspješnom IVF postupku. Utrogestan možete nastaviti trošiti u nesmanjenoj količini do 12. tjedna trudnoće, a potom savjetujemo smanjenje doze Utrogestana. Važno je primjenu Utrogestana ne obustaviti naglo, te je uobičajeno smanjivati uporabnu dozu za po jednu vaginaletu tijekom svakog narednog tjedna. To znači da ćete tijekom trinaestog tjedna trundoće trošiti dnevno 5, tijekom četrnaestog tjedna 4, petnaestog 3, šestnaestog dvije, a sedamnaestog jednu tabletu Utrogestana.