Seks zadnji dan mestruacije

dodo20

Poštovani, nedavno sam krenula biti spolno aktivna( da budem precizna kolovoz prvi put) do sada sam imala s deckom 4 puta spolni odnos i svaki je bio sa zastitom.Ciklus mi traje manje vise od 25-29 dana. Izracunala sam prosjek te ispada 26 dana, a menstruacija mi varira od 5 do 6 dana. Zadnju menstruaciju sam dobila 9.12. i trajala je sve do jucer 13.12.(bilo je malo sluzi sa par kapi krvi). Tu vecer sam imala odnos s deckom. U pocetku sam ga oralno zadovoljila no nije svrsio. Spolovilo nije bilo obrisano te je doslo do odnosa bez kondoma samo 2-3 min (nije svrsio). Poslijs toga je stavljen kondom te je svrsio u mene. Na kraju smo provjerili da li je kondom puknuo i sve je bilo u redu. Moje je pitanje da li postoji ikakva mogucnost za trudnocom zbog odnosa bez kondoma koji je trajao 2-3 min?( spolovilo nije obrisano ,a nisam sigurna dali je doslo do predejakulacije) i trebam li uzeti tabletu za dan poslije?

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće i nema potrebe za postkoitalnom kontracepcijom.

grimil

postovani, prosla menstruacija mi je trajala 7 dana, ali mi je razmak do sljedece bio dosta manji nego inace (16dana) a inace je 23-24. Pri zavrsetku te sljedece menstruacije (predzanji ili zadnji dan) sam imala nezasticen seks.
zanima me koja je sansa trudnoce s obzirom da mi se ciklus poremetio zbog stresa i trebam li popiti tabletu za dan poslje? na puno mjesta sam vidjela da je trudnoca vrlo moguca zadnji dan menstruacije/prvi dan plodnih dana
hvala na brzom odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na sve navedeno savjetujem da uzmete tabletu.