pomoć

Lidija

Poštovana doktorice,

molim vas da mi pomognete zbog sljedećeg razloga. S obzirom da 2 mjeseca nisam imala menstruaciju prije 2 tjedna uputila sam se liječniku koji mi je nakon pregleda i ultrazvuka rekao da se radi o hormonskom poremećaju (trudnoća nije) te da se javim svojoj liječnici kada dođe s godišnjeg odmora za 2 tjedna. Mene zabrinjava što sam i kod pregleda napomenula da već dulje vrijeme imam bijel,gusti iscjedak (što me zabrinjava), a prije dva dana primjetila sam da malo krvarima no to je prestalo.Molim vas da mi objasnite što se događa i da li mogu sama nešto kupiti u ljekarni što bi mi pomoglo (i sama idem na g.o.) prije nego što se liječnica vrati sa godišnjeg.
Hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Veoma je teško bez podrobnog pregleda ili uvida u rezultate pregleda zaključiti o kakvom se hormonskom poremećaju radi. Naime bijeli iscjedak koji navodite govori u prilog upalne promjene, dok su izostanak menstruacije i oskudno krvarenje vjerojatna posljedica hormonskog disbalansa ili postojanja funkcionalne ciste na jajniku. S obzirom da Vam je liječnica na godišnjem odmoru savjetujem da se obratite specijalisti na zamjeni u područnoj ustanovi ili potražite pomoć nekog obližnjeg liječnika koji će Vam propisati primjerenu terapiju (npr progestagensku terapiju u slučaju folikularne ciste, optimalan lijek u slučaju hiperprolaktinemije, antibiotik ili lokalne vaginalete zbog upale rodnice itd, itd). Ne mogu Vam savjetovati primjenu nikakve terapije bez prethodne konzultacije i pregleda od strane specijaliste.