Porod

Ana

Poštovana doktorice Kupešić,s obzirom da imam dioptriju samo na lijevom oku -10,da li porod mora završiti carskim rezom.Hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Ana,
Zbog odstupanja u Vašem oftalmološkom statusu doista se savjetuje učiniti carski rez. Vaginalni porođaj smatra se kontrainidiciranim u Vašem slučaju, te se po pismenoj preporuci nadležnog oftalmologa i konzultacije s anesteziologom savjetuje priprema za operativno dovršenje trudnoće (carski rez). Puno sreće u daljnjem tijeku trudnoće i uspješan porod.