porod

ana

Poštovana doktorice Kupešić,koliko vremena treba proći između dvije trudnoće,ako je prva završila carskim rezom.Hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Ana,
Bilo bi idealno da razmak između dviju trudnoća bude približno godina dana, koja omogućava "odmor" organizma od prethodne trudnoće i normalno trajanje laktacije (dojenje). Ako rana nakon prethodne sekcije brzo i efikasno zarasta, te ako nije bilo nikakvih komplikacija u razdoblju babinja trudnoća se može planirati i nešto ranije, ali zbog Vašeg zdravlja i posvećenosti djeci sugerirala bih najmanje ovakvu vremensku razliku.