Posle antibiotske terapije

dragana

Nakon sprovodjenja terapije azitromicinom, lekar je rekao da je potrebno potvrditi negativizaciju klamidije. Medjutim, nije naglasio da to treba i suprug da odradi vec je govorio samo meni (oboje smo bili u ordinaciji tada).Da li bi bilo pametnije da oboje uradimo test cime bi potvrdili da je klamidija definitivno otisla?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Bilo bi poželjno da se isključi infekcija u oba partnera, te bih savjetovala da se učini i mikrobakteriološka analiza u supruga.