povracanje tijekom uzimanja kontracepcijskih pilula

sweetlove

Vec vise od 8 mjeseci uzimam kontracepcijske pilule Yaz, i prekjucer sam povracala radi viroze... no to je bilo 3h nakon sto sam popila pilulu... iduci dan sam opet navecer u odredeno vrijeme popila sljedecu... a kasnije kad sam htjela provjeriti u knjizici, procitala sam da se uzima iduca tableta u roku od 12h ako je mucnina bila ranije od 3-4h nakon uzimanja pilule... zanima me mogu li normalno nastaviti piti pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nastavite uzimati kontraceptive, sve će biti u redu.

mare74

Vec 3 mjeseca pijem pilule Yaz. jucer navecer sam popila 5-tu pilulu i povracala nakon sat vremena, nisam bila u mogucnosti popiti drugu. imala sam spolni odnos taj dan prije uzimanja pilule koju sam povracala.
sta da radim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Danas popijte dvije i dalje koristite dodatnu zaštitu.

rozaaa

Postovani,
Pijem Yaz tablete vec gotovo 5 godina. Naime, sinoc sam nakon 2 i pol sata popijeme tablete povracala. Najvjerojatnije je od hrane koja mi nije dobro sjela. Prije toga sam imala spolni odnos s prekinutim snosajem. Postoji li mogucnost da je zastita smanjena? Sto da ucinim? Hvala Vam na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebali ste uzeti novu pilulu čim prije. Onda danas uzmite dvije odjednom. Dalje dodatna zaštita tjedan dana.

Daisy2

Poštovani,

jučer sam u 22 popila četvrtu Belara pilulu iz prvog pakiranja. Negdje između 1 i 2 u noći sam povraćala, od (očito prekomjerne) konzumacije alkohola. Nisam uzela dodatnu pilulu. Danas sam oko 14 sati imala nezaštićeni odnos, sa snošajem u meni. Je li mi zaštita osigurana?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu, tableta se uspjela apsorbirati i zaštita nije smanjena.

mariii48

Poštovani, pijem Daylette i prvi put mi se desilo povraćanje nakon 12h osam puta, zanima me da li se zbog učestalosti povraćanja tableta apsorbirala ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je prošlo 12 sati od uzimanja pilule, ona se u potpunosti apsorbirala.