Tumačenje nalaza

ipmalena

Poštovani..
Zadnja m 04.02
Pregled kod ginekologa 27.02 gdje mi je rečeno da se "razlilo" žuto tijelo na jednom jajniku ,te da postoji još jedna mala cista.
Nalaz:rodnica srednje prostrana,nabrana.Sekrecija obilna,bjeličasta,grlić članak prsta epiteliziran zatvoren.papa uredna.
Uterus 50x39 mm,endometrij 7,4
D.o 31x23 mm. Lo 19x17
U prvom mjesecu prestala piti lyndinette 20 jer pokušavamo dobiti dijete..
Na tom pregledu,na kojem sam bila u biti radi bolova u području maternice,rečeno mi je da se u maternici "zasad" ništa ne vidi.
Menstruacija kasni.napravila i urinokulturu misleći možda da je u pitanju mjehur,ali nalaz je uredan.
U zadnjih tjedana i dalje dođu i prođu nekakvi grčevi,dojke osjetljivije,bolovi u donjem dijelu leđa.
Lijepo molim za mišljenje
Zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenim datumima prerano je da bi se eventualna trudnoća mogla vidjeti ultrazvukom. Žuto tijelo na jajniku znači da je na tom mjestu nastupila ovulacija. Savjetujem da uradite test na trudnoću. Trudnoća se ultrazvučno može vidjeti najranije tjedan dana po izostanku menstruacije.