predmenstrualno krvarenje

Sara

Poštovana docentice Kupešić!

Imam već curicu 5,5 godina. Odlučili smo se na drugo dijete, ali četiri puta bezuspješno. Dva do tri dana pred menstr. imam nekakvo tamno gusto krvarenje(čokolada) koje traje 1 dan onda 2-3 dana stanka i tada menstruacija oko 5 dana.Da li je to smetnja začeću? Inaće papa test i colour dopler obavljen kod vas bio je u redu.

Unaprijed hvala!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Opisani smeđasti isjedak može nagovještavati manjak razine progesterona te bi bilo uputno učiniti hormonsku analizu (FSH,LH,E2 i Prl između 3. i 8. dana ciklusa i razinu progesterona 21. dana m. ciklusa). Nakon uvida u vrijednosti hormona može se ordinirati ev. suplementacijska progesteronska terapija koj će spriječiti ovakav iscjedak i povećati šansu za zanošenje).
Ukoliko je moguće, molim Vas da prilikom prezentiranja hormonskih nalaza priložite i podatke o Vašoj dobi.