Primjeri bebe

Inees

I jos pitanje, zbog cega se događa, tockice krvi, nije svaki dan ali se zna pojavit, tako traje od 22 tj, mi, svi nalazi u redu, krvi, urina i brisevi,, ma svakom pregledu kazem, pregleda me nigdje krvi nema ni niceg,, zasto i zbog cega se to pojavljuje?

Ivo Balenović, dr. med.

Nije potrebno svaki puta raditi cervikometriju. Dovoljan je i vaginalni pregled. Važno je da je unutarnje ušće zatvoreno. Cerviks je vrlo prokrvljen pa ponekad može doći i do kontaktnog krvarenja nakon pregleda ili odnosa.

Inees

Znaci prstom se moze vidit dal sam zatvorena? Zato sto mi je cervix bio prije 2 tj 25 mm,, uu V,,?

Ivo Balenović, dr. med.

Može. Oblik i dužina cerviksa nisu vrijednosti na temelju kojih se može unaprijed znati što će se dalje događati u trudnoći. Važno je da je unutarnje ušće zatvoreno, što znači da se niste počeli otvarati.

Inees

Hvala vam puno na odg

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Inees

Opet meneee,, zab sam vam odg da nemam odnose vec 3 mj, a koja kapljica krvi se pokazee,, mada sad se opet pojavilo, mrljasto svijetlijee,, nist me ne boli nit imam kontrqkcijee,, zbog cega se dogada nez ni sama bas me too muci,, valda se ne otvaram, a da nezz?? 30ti tj sam plus koji dan. Mozda opet nece bit par dana pa se pojavi, u svakom slucaju bude nastavilo oticu na pregled...

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno prsne koja kapilara na vratu maternice, pa se pojavi malo krvi. Ukoliko se nastavi, svakako otiđite na pregled.

Inees

Ok hvala vam na odgovoru, odem svaki put i nikad nista nenadu, desi se jednom tj, ili u 2 tj, kak se pojavi vise nemaa,, dali je to sto opasno u trudnoci??

Ivo Balenović, dr. med.

Dokle god su nalazi u redu, nema opasnosti za trudnoću.

Inees

Ok hvalaa,, jos moram izvat ict iz krvi? Zasto se to tocno vadi??

Ivo Balenović, dr. med.

ICT ili indirektni Coombsov test je pretraga kojom se određuju anti D antitijela. Kod Rh negativnih majki koja nose Rh pozitivno dijete može doći do senzibilizacije i razvoja protutijela (anti D) na krvne stanice djeteta.

Inees

A ja sam A pozitiv krvna grupaa,, zast mi je to ondq dala?

Ivo Balenović, dr. med.

To morate nju pitati.

Inees

Pozz,, 35,tj po menstr, a po bebi 34,,ee sad beba ima mali strbuscic, manji za dva tj, i salje me u bolnicu di cu rodit da oni samo vide,, i njihovo misljenjee,, beba ima 2 kg,,i sta sad ako procjene zbog manjeg stomacica? Sta cu stalno imat kontrl,,. I onako kad se rodi uvjek bude ok svee.. Pozz

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u ovoj dobi trudnoće postoje velike individualne razlike u veličini i težini djeteta. Normalna porođajna težina je od 2500 do 4000 gr., što je velika razlika, ali to ne znači da beba od 2,5 kg ima zastoj u rastu u odnosu na onu od 4 kg.

Inees

Da znam, ali posto je manji stomacic cu imat cesce preglede ili,, ili je to sve individualno.. Ovako je sve ok s bebom

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon 35. tjedna ionako počinju sve češći pregledi (otprilike jedno tjedno). To što je bebi manji trbuh, ne može je ni na koji način ugroziti.

mrkvica2609

Poštovani, CRL mi je u ranoj trudnoći 12.1mm sto odgovara 7+3tt, ali na nalazu se nalazi i jos jedna mjera SAC 23.5mm (6+4tt) sto bi to znacilo?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, yolk sac je žumanjčana vreća- ona opskrbljuje plod hranjivim tvarima dok se ne razvije posteljica.