Problem

Ana

Poštavani,
molim Vas da mi odgovorite na pitanje, da li je normalno da imam "iscjedak" (ako se tako moze nazvati), iz obje bradavice, zuto-bijele boje (kao prvo mlijeko).
Imam 29 godina i prije 2 godine, rodila sam carskim rezom. Djete sam dojila vrlo kratko, i nakon toga cijelo vrijeme imam taj "iscjedak".
Redovne ginekoloske kontrole su bile uredne, menstrualni ciklus je takoder uredan (od 30 do 31 dan).
Svom lijecniku nisam spomenula taj prblem, jer sam mislila da nije vazan, a sada sam vec pomalo zabrinuta jer predugo traje.
Zahvaljujem.

Prof.dr. Marina Ivanišević

Draga Ana, potrebno je uzeti iscjedak iz dojki na citološki pregled ( kao i papa test ide istim specijalistima) obično se može učiniti u Institutu za tumore u zagrebu, Klinici u Petrovoj, Rebro itd. Od hormona treba učiniti prolaktin. Ukoliko su ove pretrage uredne ne bi trebalo biti problema, iscjedak može biti prisutan jer ga ima oko 30% žena