problemi

Tara

Postovana dr. Kupesic

Vec tri godine pokusavam ostati trudna, to se nikako ne desava. Uradjeni HSG je potvrdio da mi je desni jajovod zacepljen, medjutim lijevi je uredno prohodan. Nista se nije dogadjalo ni nakon terapije Klomifenom niti poslije Humegona.
U najnovijem nalazu urina ustanovljeno je malo prisustvo krvi.

Pozdrav

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
U Vašem sluačju bilo bi od najveće važnosti hormonskim i ultrazvučnim praćenjem ustanoviti imate li ovulaciju i ustanoviti nalaz spermiograma Vašeg partnera ili supruga. Tek nakon učinjenih testova može se razmišljati o ev. intratubarnoj inseminaciji, ali svakako nakon prethodne ponovne provjere prohodnosti lijevog jajovoda.

Tara

Zahvaljujem na odgovoru. U toku sam kontrole hormona. Prvi spermogram mog supruga bio je odlican, medjutim uradjen je ponovo prije nekoliko dana i nije bas sjajan. Naime Ph - 6,9, leukociti 8 - 10, progresivno brzo 7 i progresivno sporo 29. Molim Vase misljenje.

Jos jednom veliko hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Predočeni nalaz spermiograma govori u prilog asthenozoospermije, te bi bilo uputno ponoviti nalaz nakon sedmodnevnog intervala. Također je uputno izraziti broj spermija u ml ejakulata, ako i količinu ejakulata, kako bi se dobio uvid u brojnost spermija , koja je jedan od značajnih faktora muške plodnosti.