Proginova i Dabroston

Dijana

Kako uzimanje Proginove i Dabrostona (kroz mlijeko)utjece na dojence? Mamo treba to uzimati radi septuma uterusa, jer se javlja sitno svakodnevno krvarenje. Dojence je zensko, ali svejedno mamu brinu posljedice tih hormona na malu bebu. Hvala!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Vaš upit pomalo mi je nejasan: nisam u potpunosti shvatila zašto pacijentica mora koristiti homronsku terapiju u vidu kombinacije Progynove i Dabrostona. Mišljenja sam da bi (bez obzira na indikaciju) bilo poželjno obustaviti liječenje hormonskim tabletama tijekom dojenja.