Željezo

Tamy

Poštovana, hvala na Vašim odgovorima i na ovim stranicama.
Ja sam u 16-tom tj. trudnoće i trebala bih uzimati željezo.Dobila sam Ferum Lek , ali od njega imam osječaj nadutosti i lagane boli u gornjem djelu trbuha. Da li da uzimam nešto drugo, možda pripravke u obliku sirupa, vina ili šumečih tableta?
Unaprijed hvala!
Tamy

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Danas na tržištu doista ima obilje kvalitetnih preparata željeza poput sirupa /Ferohel/ ili šumećih tableta od različitih proizvođača. Također bih naglasila i važnost pravilne prehrane koja ima presudnu ulogu u deficitu ovog važnog metala.