Prva trudnoca

upit1234

Postovani,
Test na trudnicu mi je pokazao pozitivno, te dr. Je potvrdila,4tj i 2dana, te na pregledu mi je dala dvoje tablete, Folacin 5 mg 1tableta i Duphaston 3x1 10mg(zbog grceva koje osjecam).
Doktorica je malo bila pod stresom na pregledu, pa nisam upitala, da li mi je potrebno jos ista od vitamina ili dodataka prehrani?Mozda prenatal? Ima li nesto na sto trebam posebno paziti, sto se tice prehrambenih proizvoda i lijekova?
I da, smije li se voziti bicikl u trudnoci?
Zahvaljujem na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u prvom tromjesećju uzimajte Folacin, a ksnije (nakon 12. tjedna) možete preći na neki od vitaminsko mineralnih pripravaka namijenjen trudnicama. Ukoliko je sa trudnoćom sve u redu, možete nastaviti s uobičajenim aktivnostima. Umjerena vožnja biciklom ne može škoditi trudnoći.

upit1234

Zahvaljujem na odgovoru.
Imam jos par nedoumica oo prehrani, Npr smije li se jest slanina/prsut?
Postoje li neke zabranjene namirnice? Nesto na sto se posebno treba obratiti paznja?
Hvala Vam puno.

lplp2402

Pozdrav, imam 19 godina, ovo mi je prva trudnoća.
AM 10 +4 tt
CRL 45.7 mm, za 11+2/7 tjedana
NT prosjek 2.0 mm, prema FMF London 94 percentila u odnosu na URL
Nosna kost prisutna.
Dr. mi je rekla da je sve u redu ali mi je savjetovala Prenatal Code Test(obzirom da je NT jako blizu granice) i odmah sam išla to riješiti. Sad čekam rezultate trebali bi biti kroz par dana. Ali ipak bi mi puno značilo i vaše mišljenje, ako nije problem.
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana upit1234, slanina i pršut se mogu konzumirati. Možete jesti sve ono što vam paše. Izbjegavajte rafinirane šećere i konzervanse. Savjetujem puno voća, povrća, ribe i žitarica.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prisutna nosna kost i nuhalni nabor unutar granica normale (bez obzira što je na gornjoj granici) pokazuju da je prema uzv nalazu s djetetom sve u redu. Prenatal code test će to i potvrditi.