Prvi odnos

butterfly666

Poštovani !
Prije 2 dana sam imala prvi spolni odnos. Koristili smo kondom. Zanima me jesam li mogla ostati trudna ako smo mijenjali polozaje, a kondom je pritom skliznuo malo? Pitam jer me strah.
Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako nije došlo do ejakulacije u rodnici niti puknuća kondoma.

Lana4pitanje

Postovani,
planiram stupiti u prvi polni odnos sa deckom, te bih imala nekoliko pitanja.
-Da li su 19. I 20. dan plodni, kod ciklusa koji traje 28 dana? (ponekad se desi da menga dodje dan ranije ili kasnije) Koristili bismo zastitu(kondom) i metod prekinutog snosaja. Da li je previse rizicno stupiti u odnos u tim danima i na takav nacin?
Jako se plasim, te zelim odgovorno postupiti. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod 28-dnevnog, urednog ciklusa ovulacija nastupa 14. dana, a plodnim se danima smatraju dani od 11. do 17. dana ciklusa. Uz pravilno korištenje kondoma odnose možete imati i u vrijeme plodnih dana.