jesam li trudna

lea643

POzdrav poštovani!

Zanima me ovo..Jel bi ja mogla biti trudna ako je moj decko neplodan.Imala samspolni odnos prije tjedan dana.Voljela bi da odgovorite.Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko je muškarac neplodan ne postoji ikakva mogućnost trudnoće.

ZabrinutiKorisnik

Poštovani, moja djevojka i ja smo u velikoj brizi.
Naime, ona je 2-3 dana prije no sto joj je menstruacije trebala poceti imala bijeli iscjedak. Znakova pmsa nije bilo sve do jucer (kasni joj vec 3 dana), ali je jedini znak pmsa bio dolazak pristica (koji se pojavljuju prije svake menstruacije.
U brizi smo zato sto joj se je danas ujutro pojavio smedkasti iscjedak koji je postao rozni. Bio je popracen blagim grcevima.
Imali smo spolne odnose prvi tjedan nakon menstruacije. Prvo smo se seksali bez kondoma minutu dvije a onda stavili kondom. Prije toga nisam ejakulirao.
Puno hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom teško da je moglo doći do trudnoće. Teoretski se može raditi o implantacijskom krvarenju, ali je ono puno slabije od menstruacije i traje 2 do 3 dana.

Karolina3196

Postovani,
molim vas za savjet i misljenje,
prestala sam koristiti kontracepcijske pilule (Lindynette20) koje sam pila godinu dana zbog policistcnih jajnika. Zadnju mjesecnicu sam imala 1.1., od tada nisam dobila. Imala sam nezascicene spolne odnose pa me zanima dali je moguca trudnoca i dali je normalno da mjesecnica izostane 28 dana nakon prestanka sa pilulama. Napravila sam test na trudnocu nakon 2 dana sto mi je kasnila mjesecnica i bio je negativan.
Imam dosta simptoma za trudnocu (umor, mucnia, grcevi u trbuhu, ponekad i vrtoglavica). Ali cesto imam probadanje u jajnicima i bas osjecaj kao da ce mjesecnica doci..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih tableta može izostati menstruacija. Nekim ženama može izostati i do godine dana, no većini se regulira unutar dva mjeseca.Ako se menstruacija ne vrati unutar 3 mjeseca posjetite liječnika.

Koala25

Pozdrav,
Seksualna odnos imala sam 8. 2. kad su mi bili plodni dani 15.2 i 22.2 . Bili smo zaštićeni i pazili provjeravali stalno . Po kalendaru menstruaciju sam trebala dobiti 22.2 i eto 9 dana ništa se ne događa nema krvi samo iscjedak. Imama jake bolove u jajnicima od prošle nedjelje i tokom noći jaki grč u trbuhu sam imala u utorak povremeno me bole i leđa .Kada gunrnem prst osjetim da san otvorena ali nista. Da li je moguće da kasni menstruacija tako dugo od stresa . Pila sam i jedan lijek . Muscoril 4mg za opuštanje mišića jer sam imala drugih problema i popila sam puno Panadola da li ljekovi mogu utjecati . Mislim jasno mi je da moram napraviti test i napraviti ću ali 90 pošto smo sigurni da je sve ok . Ako je test negativan 2 puta onda se mogu smiriti i nisam trudna ili da odem do ginekologa vidjet zašto nisam dobila ? Koji bi mogao biti razlog . Ako sam trudna koja je procedura za pobačaj dal' se piju sad one tablete koje odvoje plod od maternice koja je procedura . Jer sigurno se neću odlućiti za .
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne bi se trebalo raditi o trudnoći. Menstruacija ponekad može kasniti uslijed stresa. Moguće da se radi o blagom hormonskom poremećaju. Napravite test. On bi sada trebao biti gotovo 100% točan, budući da menstruacija kasni već 9 dana,

Koala25

Napravila sam dva testa jučer oba su negativna. Imam još stezanja.
Menstruacija je trebala stići 22 znači danas je 10 dana. Da li da napravim još jedan test i možda termin kod ginekologa . Da li bi se moglo raditi o nešto ozbiljnijem nego samo hormonalni poremećaj.
Hvala na odgovorima

Ivo Balenović, dr. med.

Onda se sigurno ne radi o trudnoći. Ne može biti ništa opasno. Najvjerojatnije hormonski poremećaj. Do njega najčešće dolazi uslijed stresa.

Koala25

Samo da javim eto danas sam bila na pregledu nakon sto je pregledao doktor i rekao da nisam trudna prepisao mi je Duphaston za poticanje menstruacije . Onda je reko i ako jeste trudni a ne vidi se tablete nisu stetne... pa sad ne kužim . Ja sam mu rekla da je 8.2. bio prvi s.odnos u mjesecu i 22 zadnji pa mi nije jasno zar se plod od početka mjeseca ne bi trebao vidjeti? Reko mi je da uzmem tablete i ako menstruacija nendođe u pon. Da opet napravim test. Ne kužim nista .

Ivo Balenović, dr. med.

Uzmite tablete koje vam je doktor propisao, nakon toga doći će do krvarenja. Trudnoća se ultrazvučno može vidjeti oko 20-ak dana nakon oplodnje, dakle ne radi se o trudnoći.

Koala25

Dr.
za koliko dana treba doci do krvarenje . I sto ako možda ne dode ? Sto onda ? Posto imam dvije doze . 14 tableta. Moram piti 2 puta u danu po jednu a sta cu sa ostalih 7 tableta ?
Danas je već 12 dan izostanka mjesečnice to mi se nikad nije dogodilo. Uzas zasteasujuće.
Da li bi bilo dobro napraviti krvni sliku da vidim sta je sa organizmom vitamini i slično. U ovom Mjesecu krvni tlak je bio povisen isto !

Koala25

Dr.
za koliko dana treba doci do krvarenje . I sto ako možda ne dode ? Sto onda ? Posto imam dvije doze . 14 tableta. Moram piti 2 puta u danu po jednu a sta cu sa ostalih 7 tableta ?
Danas je već 12 dan izostanka mjesečnice to mi se nikad nije dogodilo. Uzas zasteasujuće.
Da li bi bilo dobro napraviti krvni sliku da vidim sta je sa organizmom vitamini i slično. U ovom Mjesecu krvni tlak je bio povisen isto !

Ivo Balenović, dr. med.

Uzmite terapiju kako Vam je doktor propisao. Nakon toga će doći do krvarenja. Ukoliko ne nastupi krvarenje učinite kompletnu hormonsku obradu, naravno ako se ne radi o trudnoći.

Koala25

Sto tocno znaci hormonska obrada ? U utorak imam termin za vadenje krvi prije svega da provjerim jesam li trudna . Ali posto se radi o hormonalnim tabletama da li bi test iz krvi mogao pokazati nnetoćan rezultat ? Ili je test iz krvi sto posto siguran?
Doza mi je prepisana do ponedjeljka.

Ivo Balenović, dr. med.

Test iz krvi je 100% pouzdan. Hormonska obrada znači da se odredi razina svih hormona iz krvi.

Koala25

Koliko dana. Nakon terapije treba doci do krvarenja svaki put kad popijem tabletu u danu boli me donji dio leda a navečer druga tableta jajnici . Još uvijek ne krvarim da li tablete jos ne djeluju . Testa dva sam napravila negativan. Da li da napravim jos koji ili da se smirim . Doktor mi je rekao da napravim test u ponedjeljak nakon terapije ?! Pregled je napravio ultrazvukom u pon . A odnos sam imala 8.2. i zadnji 22 2 al on i dalje trvdi da nije siguran.

Ivo Balenović, dr. med.

Dva do tri dana nakon terapije nastupa krvarenje. Test bi pokazao da se kojim slučajem radi o trudnoći.

Koala25

Doktore
Danas sam nakon 15 dana izostanka menstruacije i 5 dana uzimanja terapije dobila smeđi iscjedak da li je to znak menstruacije i da li je potrebno stati sa uzimanjem tableta?!