Prvi spolni odnos

studentica24

poštovani!
imam nekoliko pitanja vezanih za prvi spolni odnos! Imam 18 godina i prije godinu i pol dana odlucili smo decko i ja probati. Njemu nije bilo prvi put nego treci stoga sam imala puno povjerenje u njega da ce biti sve uredu i da ce jako paziti prije svega na zastitu jer mi je to od presudne vaznosti! Naravno koristili smo kondome. Ja nisam znala previse i obuzeo me strah. Sve je bilo okej ali odnos nije dugo trajao i krv je izostala sto me jako rastuzilo jer sam bila sigurna da ce se to dogoditi. Moj decko je uspio 2 puta svrsiti ali ga je bez obzira na kondome svaki puta izvadio i svrsio izvan mene jer je takav bio dogovor i htjela sam maximalno smanjiti mogucnost trudnoce. Problemi su nastali kasnije! Naime mjesecnica mi je kasnija i to dostaaa!! Bilo je to nekoliko tjedana pakla! Pocela sam kriviti samu sebe sto sam pristala i iako sam znala da nema sanse da sam trudna svejedno sam se mucila a i moj decko skupa samnom. Razvila sam silne teorije oko toga da je moguce kada je mjenjao kondom (jer svaki puta kada bi svrsio promjenio bi kondom i tek bi se onda odnos nastavio) da mu je ostalo nesto sperme na prstima i da je moguce da je to zavrsilo u meni! Nakon nekoliko tjedana dobila sam mjesecnicu i teorija o trudnoci je pala u vodu, ali posljedice na mojoj psihi nisu nestale! Nakon svega toga moj decko i ja smo puno razgovarali i s obzirom da smo se uspijeli uplasiti tako jako, shvatili smo da ocito i neznamo tako puno koliko smo mislili pogotovo on i od tada pa do danas neprestano istrazujemo, ucimo, citamo, pokusavamo se sto bolje informirati! Ali ja i dalje imam problem! Veliki sam panicar i bojim se, bojim se ponovno stupiti u odnose jer nakon one traume kao da se jos nisam oporavila! Tako bi voljela sama protiv sebe ali ne mogu! Naravno veliki mi je problem i to sto himen jos imam i bojim se kako ce to izgledati kada dođe do krvarenja! Znam da je to individualno i da nema pravila! Ugl. zanima me kako pobjedit taj strah od trudnoce i boli tjekom defloracije i zaljucila sam da nakon skoro 2 godine citanje svega i svacega treba pitati strucnjaka i dobiti konacno prave odgovorre na pitanja! Moje prvo pitanje kakve su zaista sanse za trudnocu sa kondomom? Da li zaista moram pazit na svaki dodir i niti slucajno imat kontakt sa spermom? Mogu li se uopce opustit i uzivat i da li je preporucljivo da decko svrsi u mene dok ima kondom? Zanima me realno jesam li stvarno luda i brinem li se bezveze jer vecina mojih vrsnjaka bez problema ulazi u odnose i ne brinu se ni upola kao ja! Da li je stvarno tako lako zatrudnijeti ili treba puno vise nepaznje i truda? Također zanima me ima li spermija u preejakulatu? Moze li se zatrudniti ako takvo sto dospije u moju vaginu? Mislim da mi je primamljiva opcije kontracepcijske pilule ali nisam upucena kakve posljedice ostavljaju one i naravno prvo bi morala kod ginekologa a neznam kako to napraviti u tajnosti od svojih roditelja i koliko uopce kostaju privatnici? I konacno zadnje pitanje vezano je za defloraciju! Rodnica mi je jos jaaako uska i prodiranje prstima bas i ne ide lagano i nikada vise od 2 prsta...zanima me kako sto bezbolnije prezivjeti to? Decko nema problema sa njeznoscu a znam da je to dobro ali da li je bolje uci naglo i probiti himen ili polako? hoce li biti bolje ako pretrpim malo grublji ulazak i da li je moguce himen probiti ulazeci milimetar po milimetar jer tako smo prvi puta pa nije doslo do krvarenja! Srdacan pozdrav i unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, lijepo vas molim da ne pišete tako duge postove i stotine pitanja jer nemam namjeru na to odgovarati jer je to pola ginekologije.
Moj kratki savjet vam bi bio da prvo nađete ginekologa i obavite pregled a drugi bi bio da uzimate pilule i pročitate pitanje iz foruma o kontracepciji.

Sadwww

Poštovani! Imam jedno pitanje zanima me dali može ako je devojka Nevina da ne prokrvari tokom prvog drugog pa čak i trećeg odnosa i koje su mogucnosti za to ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najveći broj žena ima relativno velki, elastični otvor na himenu i ne mora doći do krvarenja prilikom prvog spolnog odnosa.