Rak vulve

Dijanadominik

Uvjek sam imala problema sa iscjedkom. Nekad malo vise nekad manje. Pojavljivale su se i gljivicne upale povezane sa svrbezom. Prije par mjeseci primjetila samna loku kapljicu krvi. Odmah sam se isla oprati i osjetila prilikom brisanja da mjesto od kuda se kapljica tamne krvi pojavila svrbi, ali samo dok sam se brisala. Sljedeca dva dana nije bilo krvi a ni svrbeza. 3 dan pojavila se ope kapljica tamne krvi da bi opet prilikom brisanja svrbilo.
Posto sam u klimaktreriju mislila sam da je u pitanju poremecenost hormona.
Jucer sam na internetu naisla na opis raka vulve i smatram da imam nabrojane simptome. Sutra ujutro imam pregled kod ginekologa ali strasno se bojimMolim vas ako je moguce da me bar malo utjesite. LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nemate razloga samo na temelju svrbeža i nekoliko kapi krvi zaključiti da se radi o raku vulve. Sigurno se ne radi o raku. Ti simptomi su nespecifični i mogu potjecati od raznih stanja: upala, nedostatak hormona, iritacija...

Dijanadominik

Hvala vam na odgovoru. Lma jos nesto sto nisam navela. Mjesto sa kojeg se pojavljuju kapljice krvi je tvrdo.

Ivo Balenović, dr. med.

Učinite pregled što prije i liječnik će odlučiti treba li poduzimati daljnje terapijsko dijagnostičke metode.

Dijanadominik

Postovani, jucer sam bila na pregledu. Doktorica je vidjela neke promjene za koje misli da bi mogle biti kancerogene ali nije sigurna pa sam vec sutra narucena za biopsiju vulve. Dali biopsija uvijek pokazuje da je u pitanju rak? Jako se bojim.

Ivo Balenović, dr. med.

Biopsijom će se postaviti prava dijagnoza. Ne mora to biti ništa zloćudno.

Dijanadominik

Otisla sam da mi se uradi recena biopsija. Prije zahvata jos sam jednom ginekoloski pregledana. Promjene koje je doktorica vidjela dva dana prije smanjile su se pa je odluceno da se ne uradi biopsija nego da se te dvije milimetarske promjene odstrane operativno. Ono sto je vidjeno ne slici na kancer, prije na upalu. Cudno mi je sto su se simptomi koje sam imala prije odlaska ginekologu jednostavno dan nakon pregleda povukli bez ikakvog lijecenja. Nema ni upornog iscjedka, ni svrbeza a ni krvi,
Op je zakazana za 10 dana i ja vise nisam sigurna dali je uopce potrebna.

Ivo Balenović, dr. med.

Najbolje je da se te promjene odstrane i da se učini patohistološka analiza.

Dijanadominik

Interesira me jos koliko vremenski traje zahvat i oporavak nakon njega? Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve ovisi o veličini operacije. Rane zaraštaju za 7 dana.