Ranica i kantarion

Maree955

Postovani,

Bila sam na pregkedu posle 6 mes. (Papa tad 2, VS 3 grupa). Imam ranicu na grlicu materice izmedju 11-13h
Upucena sam na bris na hpv, a potom na biopsiju i spaljivanje ukoliko bude potrebno.
Ja sam mlada, tek planiram da radjam (i to se nadam uskoro) cim prestanem sa kontracepcijom. Citala sam dosta da vaginalete na bazi kantariona ili tampon natopljen kantarionovim uljem pomazu smanjivanje ranice. Mene interesuje sta mi vi preporucujete? I da li upotreba kantarionovog ulja ili vaginaleta uticu na dejstvo logest pilula?

Izvinjavam se na opsirnosti, i unapred hvala na savetu i odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kantarionovo ulje povoljno djeluje na zdravlje genitalnih organa. U sebi sadrži antibakterijska, antivirusna, revitalizirajuća i antigljivična svojstva. Vaginalna upotreba kantarionovog ulja ne poništava učinak kontracepcijskih tableta.

Maree955

Onda da probam sa kantarionom prvo,nadam se da ce delovati.

Hvala Vam puno na odgovoru, divno je znati da imas kome se obratiti, posto doktori kodnas samo gledaju da sto pre odrade posao i predju na sledeceg pacijenta. Uopste te ne slusaju i ne stignes da pitas sta te zanima.

Hvala jos jednom i prijatan dan happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Također.

Maree955

Postovani,

Opet Vam se obracam.
Radila sam HPV tipizaciju gde mi pise da sam pozitivna na tip 52. Negde pise da je to visokorizicno, negde srednjerizicno.. Interesuje me sta dalje ciniti? Rezultat papa jos nisam dobila, a svaki prethodni put je bio II grupa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tip 52 je visokorizičan. Pričekajte nalaz papa testa. Prema tom nalazu će se dalje postupiti. Ukoliko nema atipije stanica potrebna je samo redovna kontrola. Liječenje je potrebno tek ako virus izazove promjene u smislu atipije stanica.