Rojazol - trudnoca

D.

Postovana doktorice,

radi Candide liječnik mi je izdao recept za Rojazol-vaginalete. U uputstvima istoga lijeka nalazi se upozorenje da je primjena štetna za vrijeme trudnoće, te da se preporučuje samo ukoliko je očekivana korist veća od moguće štete. Budući sam trenutno u 14 tjednu trudnoće zanima me da li je moguće koristiti neki drugi lijek koji nema štetnih posljedica za plod npr. Canesten.
Molim Vas da mi preporučite i vitaminske pripravke koje je moguće koristiti u trudnoći.

Doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Za gljivičnu infekciju u trudnoći možete koristiti Canesten kremu. Mišljenja sam da s obzirom na 14. tjedan trudnoće postoje minimalni rizici po fetalni razvoj ukoliko koristite lokalne antimikotike. Što se tiče vitamina u trudnoći preporučila bih Vam Pregnavit ili Prenatal drageje.