sex za vrijeme menstruacije

melly

interesuje me dali vodjenje ljubavi za vrijeme menstruacije ima nekih stetnih posljedica po zdravlje.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Spolni odnos tijekom menstruacijskog krvarenja izlaže Vas povećanom riziku spolno prenosivih bolesti zbog toga što je tijekom menstruacije cervikalni kanal dilatiran, a menstrualna krv smatra se idealnim medijem za rast mikroorganizama. U slučaju da niti parnter niti Vi nemate rizično spolno ponašanje, te ukoliko rabite barijernu metodu zaštite ne morate se plašiti ove komplikacije.