simptome trudnoca ili pms?

nati83

Zdravo postovani doktore!Moj pms je bio na 1maj.Na 12 i 15maj smo imali rizican seks sa moja ljubav ...u vreme moih plodni dani...Jos od 13maj mene su pocele da bole grudi mnogo i imala sam bolove u dolni deo stomaka.Tako je i ostalo do sad.Sad jos vise osecam veliki umor svakodnevna temperatura od 37.4 koja ranije nisam imala.Problem je sto pms treba da pocne sad ovaj vikend pa neznam da li se radi o trudnoca ili znake pms.Bila bi srecna da mi pomognete sa Vase strucno misljenje.I da li test bi mogla napraviti sad ili sacekam vukend?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, savjetujem da pričekate vrijeme očekivane menstruacije te tada napravite test na trudnoću.

nati83

hvala vam mnogo!samo niste mi odgovorili jel moguce da sam trudna..pisto mnogo bi volela i dali su te simptomi trudnoce ili pms?hvala vam puno doktore!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Ako izostane menstruacija napravite test.

Majaa6

Postovani,
Imala sam s deckom odnos na 5.dan ciklusa,prekinuti snosaj,izvadio ga je nekoliko sekundi prije ejakulacije.Ciklusi mi inace traju od 26 do 34 dana te bih trebala dobiti menstruaciju sutra.Brine me sto nemam bolne i osjetljive grudi koje u zadnjih nekoliko godina redovito imala kao simptom pms-a.Od ostalih simptoma imam promjene raspolozenja,zudnju za slatkime,iziritiranost ,znaci sve osim osjetljivih grudi.Zadnjih 5 dana osjecam povremeno lagano bockanje kao grceve te imam zuckasto-bijeli iscjedak ali menge jos nema.jos bih napomenula da smo 17.i 18.dana ciklusa imali grublje odnose i dublju penetraciju te sam osjetila bol u cerviksu,a drugi dan se uz bol nakon odnosa javilo i lagano krvarenje koje je trajalo oko 2 sata.imam cestu potrebu za uriniranjem te sam jako zabrinuta da nisam mozda ostala trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne radi se o trudnoći. Krvarenje koje se javilo najvjerojatnije je bilo kontaktno (uzrokovano grubljim odnosom). Obzirom na simptome, savjetujem da uradite urinokulturu.

Semrasemra

Postovani, posljednja menstruacija mi je bila 15.06 nezasticene odnose sa prekinutim snosajem sam imala 31. Vec 5 dana osjecam jaku bol u nogama koja ide iz krsta. Inace imam bolne grudi pred menstruaciju imam ih i sad, a bol u nogmaa mi je cudna nekad imam osjecaj kao da cu dobiti. Zanima me samo da li je moguce tako rano osjetiti neki simptom trudnoce ? Ciklus mi traje inace 31 dan

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bol koja se širi u nogu je karakteristična za išijas (upala živca) i nema nikakve veze s trudnoćom.