Skraćenje cervixa

Ana

Poštovana,

U 33. tjednu trudnoće nalaz mi pokazuje skraćeni ali zatvoreni cervix. Moj ginekolog propisao mi je Prepare. Da li je to potrebno?? Poslao me i na mirovanje. Na UZV je sve u redu, beba je dobro, ja se inače dobro osjećam jedino što sam imala malo češće kontrakcije.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Skraćenje cerviksa razlog je da se razmisli o intenzivnijem mirovanju tijekom trudnoće kako bi se spriječila daljnja progresija lokalnog nalaza.Ukoliko je uzrok skraćenja cerviksa pojačana kontraktibilnost maternice preporučljivo je primjenjivati propisanu terapiju Preparom koji će maternicu "sedirati" i onemogućiti neželjeno skraćivanje grlića.