Skracivanje cerviksa

Lalito

Postovani, molim vas par rijeci za zabrinutu trudnicu. Od zanjeg pregleda van sebe sam...
Treca mi je trudnoca, prvo dijete u 35 tt me pravilne BH na 10 min otvorile 4 cm,pustili me doma na mirovanje i na 36+0 mi je puko vodenjak i rodila. (Trudnoca potpuno uredna do dolaska na hitnu u 35tt)
Druga trudnoca spontani u 10tt...
Sad sam trudna 28+5 i danasnji nalaz mi je Cx T 21mm
Cerviks je isao silaznom putanjom ovim tempom: sa 22tt je bio 38mm T oblik, sa 25tt je bio 33mm T oblik i sad sa 28+5 je 21mm T oblik
Terapija mirovanje i utrogestan (oralno) sa 2x1 povecan na 3x1.
Za 2 tjedna sam poslana u bolnicu na pregled.
Imam BH kontrakcie u donjem dijelu trbuha,dok mi gin kaze da to nisu kontrakcije da one stvrdnu cijeli uretus. Pijem Mg.
Molim Vas da li je moj nalaz toliko zabrinjavajuc? Ja sam sada na relaciji krevet -wc. 2x dnevno po stepenicama moram na kat kuce.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste odgovarajuću terapiju. Nalaz nije idealan, ali nije niti zabrinjavajući. Uz mirovanje i terapiju nema razloga da ne dogurate do termina.

Lalito

Postovani doktore, hvala Vam na umirujucem odgovoru.
Molim Vas jos samo informaciju koliko BH kontrakcija u 1 sat je u mojem slucaju za odlazak na hitnu?
Trenutno nemam vise od jedne u sat vremena.
Hcala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

BH kontrakcije nisu razlog za odlazak u hitnu. Ako bi se javile kontrakcije koje traju duže od pola minute (s razmacima manjim od 5 min) i potrajale više od pola sata ili se javila sukrvica, tada se javite u hitnu.