slaba menstruacija

dada20

poštovani,
imam 21 godinu,menstruaciju zadnjih 10 godina.nikad nisam imala većih problema.inače sam sklonija infekcijama u vidu candide.rečeno mi je da je to zbog lijekova za astmu koje pijem od malena.
dakle u zadnjih godinu dana počeo mi se ciklus produživati na 35 do 40 dana,menstruacije se povlače po 10 dana ali su jako slaba krvarenja,samo prvi dan bude normalno i osjećam bolove (bolove imam od kad sam dobila menstruaciju prvi put i to jake).dan prije same menstruacije imam neki smeđi iscjedak zadnja tri mjeseca.
zadnji cd rađen je prije dvije godine i bio je u redu,prije godinu dana bila sam na običnom pregledu koji je bio u redu,papa test i svi ostali testovi na aerobe i anaerobe,klamidiju i ureuplasmu uredni.
krvna slika od prije dva mjeseca uredna,također i hormoni štitnjače.planiram odmah nakon završetka menstruacije na cd ali me zanima vaše mišljenje o svemu.
također sam u zadnjih godinu dana pod jakim stresom i u zadnje vrijeme su mi postali odnosi bolni,odnosno zgrčim se i jednostavno ne ide.iako jedan put kad sam se opustila sve je bilo u redu.
unaprijed havala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema izloženom moglo bi se raditi o cisti na jajniku, pcos-u ili endometriozu. Svakako nakon menstruacije na uzv.

Serendipity

Poštovani,

zanima me da li je normalno da menstruacija traje 2,5-3 dana,da se 'brže' oljušti iako inače traje po 6-7 dana? U zadnjih par mjeseci ciklusi su oko 32. dana...čak je jedan bio 34 dana...no ovaj mjesec je trajao 28 dana...bila je malo obilnija nego inače i onda je stala....Spolno sam aktivna, za kontracepciju koristimo kondome i prekinuti snošaj ali nije bilo pucanja kondoma.Isključila bi i sama trudnoću jer navodno bi bila jako slaba/nikakva da je to u pitanju.

Hvala Vam na odgovoru, lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da je normalno da menstruacija traje tri dana. Ne brinite radi se o normalnoj menstruaciji prema ovom što ste napisali.

Serendipity

Hvala Vam na odgovoru...zanimalo bi me jos i da li bi me trebalo zabrinjavati to sto vec 2 tjedna imam zgaravicu..ponekad i micninu..obicno nakon obroka ili je to povezano vise sa zeludcom...?

Serendipity

Te pojacano lucenje sline?I usput da kazem da se menstruacija nastavila nakon dana pauze ali u spotting obliku...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije vezano uz ev. trudnoću već vjerovatno uz gastritis.

Nina95

Postovani, imam 17 godina i menstruaciju dobijam od dvanaeste godine. U periodu od februara do juna ove godine menstruaciju sam dobijala 5-6 dana ranije i gotovo da nije bilo krvi. Od juna do septembra menstruacija je takodje bila ranije ali obilnija. Sada evo vec 3 mjeseca je dobijam ranije, ona traje 3-4 dana i krvi ima jako malo. Ja do sada nisam imala polni odnos tako da trudna ne mogu biti, ali me zanima da li je normalna stvar da dobijam menstruaciju svake 3 sedmice i da je ona jako slaba, gotovo bez krvi? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije nirmalni. Savjetuje uzv jajnika i daljnju obradu.

lover20

Poštovani !

Mojoj djevojci kasni menstruacija 2-3 dana.ima bolove u donjem dijelu trbuha i grudima sto je i normalno kod nje svaki mjesec.medutim menstruacija joj nije redovita...katkad kasni katkad ne..prije 2 dana kad je isla na wc nakon obavljanje male nuzde prilikom brisanja papirom imala je lagano krvarenje...od onda ju samo boli i nista ne izlazi...danas ima takoder jake bolove u donjem dijelu trbuha i grudima ali i nakon tih dva dana koliko je proslo od posljednjeg krvarenja ima lagano krvarenje na ulosku...sad me zanima jel jos se nije to pokrenulo kako bi trebalo jer uvijek do sad prvi dan je imala jace krvarenje nego sada ..u cemu bi bio problem? A spolni odnos uvijek imamo sa prezervativom...
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krenut će menstruacija za koji dan. Milsim da se ne radi o trudnoći.

Cvicka

Dobar dan, zadnju menstruaciua sam dobila 29.1, 1.3 mi je pocelo kao tackasto krvarenje, medjutim naredno jutro je bilo malo jace, i onda u toku dana je bilo slabije krvarenje, nego sto bude inače, menstruacija je trajala svega 3 dana, što nije uobičajeno za mene, spolne odnose nisam jos imala, s tim da sa deckom se zadovoljavam trljanjem polnih organa. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim problem u tome. Neki put bude oskudnija.

ivanicaa

Postovani,
pijem jasmin vec godinu dana. Pre uzimanja yasmina moje mestruacije bile su relativno slabe sa trajanjem od 4-5 dana. Sa uzimanjem yasmina moje menstruacija su bile jos oskudnije medjutim ovog meseca gotovo da nije bilo krvi vec samo braonkasti iscedak. U trajanju od 4 dana. Da li je ovo pojava normalna? Imam li razloga da sumljam na trudnocu ili odredjene zdravstvene probleme?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalna i uobičajna je pojava. U ništa ne morate sumnjati. Ne radi se o trudnoći.

ana__24

Postovani,imam 18 godina i decko i ja imamo spolne odnose 2 godine.
prosli mjesec kad smo imali spolni odnos bez zastite,rekao je da je mozda malo izaslo unutra ili sam se ja taman na vrijeme
maknula,kaze da nije siguran.
dobila sam na vrijeme menstruaciju i prije mi je uvijek redovito dolazila ali mi je sad samo 1.dan bila jakog intenziteta normalne crvene boje,
a 2. i 3. dan smeđe i skoro pa nista. i normalno me je 1.dan bolio trbuh kao i prije,također su me boljele i grudi kao i svaki put prije mjesecnicea
dali imam razlog brinuti se o trudnuci?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga se brinuti.

Poco

postovani,

imam 19 godina i menstuacija mi je neredivna, najcesce na 40 dana bude. ovaj put je trajala samo 2 dana. ima li razloga da se brinem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da ne.

ime234

Poštovanje
Cura i ja imalo smo zaštićeni spolni odnos 29.4, dan nakon toga 30.4 dobila je menstruaciju koja je trajala samo dva dana a inače joj je redovita i traje 4-5 dana pa bih vas molio da mi objasnite zbog čega joj je trajala samo dva dana i da li je moguće da je došlo do trudnoće.