smedi iscjedak

nakon menstruacije i prije nje,ovisi kako kad imam smedi iscjedak.zanima me moze li to bit opasno.moze li doc do neke bolesti,ispadanja kose ili bilo cega loseg?napominjem da iman samo 16g.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
u najkraćem, odgovor bi bio - može. No da Vas umirim, obično nije. Javite se ginekologu.

postovani,
prije 2 dana sam dobila neki smedi iscjedak nakon kojeg je danas sljedila menstruacija ali je jako slaba., mislim inace dobijem menstruaciju i traje mi 6 dana stime da prva 3 dana krvarim jako puno a sada ovo je puno manje ali krvarim., dali to ima veze s trudnocom?

vale16

Poštovani,

9.11. dobila sam menstruaciju koja je trajala 7-8 dana, zatim 3 dana pauze, i sada već 5 dana imam oskudnije krvarenje. prva dva dana to je bio tamno smeđi iscjedak, a sada je crvene boje (kao menstruacija samo oskudnije). Imala sam seksualne odnose. Znate li možda o čemu je riječ? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema.

vale16

Možete li molim vas i meni odgovoriti na pitanje? Nestrpljiva sam. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana vale radi se vjerovatno o disfunkcijskom krvarenju za koje je terapija hormonska. Svakako otiđite na pregled.

mely01

Poštovani,

već nekoliko dana imam tamno smeđi isjedak. Većinom je rijedak, ali nekad tijekom dana zna biti i gust.
Menstruaciju trebam dobiti za tjedan dana. Povremeno osjećam bol u donjem dijelu trbuha, kao kad iman menstruaciju.
Da li mi možete reći o čemu se radi, i što obično znači tamno smedi iscjedak
prije menstruacije.

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, može biti od upale u ginekološkom sustavu, ciste na jajniku, endometrioze itd. Svakako savjetujem pregled i uzv.

J-ci

Poštovani. Imam 28 godina i već neko vrijeme par dana prije mjesečnice, koja traje 4 do 5 dana, imam smeđi iscijedak, to zna nekad bit dva do tri dana, a ponekad čak i tjedan dana prije. Na isti način mjesečnica i završava, al to traje najviše 3 dana. Radila sam papa test nedavno, uredan je kao i ultrayvuk, koi ga radim češće jer ponekad imam ciste koje pucaju. Udata sam i za najviše godinu dana planiram trudnocu, dal bi mogla imat probleme radi toga i sta bi to uopće moglo biti?
Hvala vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste obrađeni i pregledani gineklološki mislim da se ne morate brinuti. Smeđi iscjedak i tjedan dana pred menstruaciju može značiti lošu funkciju žutog tijela te zbog toga dolazi do probojnog krvarenja.
Savjetujem napraviti hormonski status, posebice progesteron 21.dan ciklusa kao i hormone štitnjače.

Ajlaalj77

Poštovani, imam neredovne cikluse i zadnji put kad sam bila kod ginekologa rekla mi ne da imam vodeni folikul na desnom jajniku. Nevina sam i zadnja menstruacija mi je završila 24.06. a 27.06. sam sa dečkom upražnjavala peting gdje nije bilo guranja prsta u vaginu nego isključivo maženje klitorisa, on je svršio i dodirnuo me rukom po klitorisu gdje sam se odmah izmaknula. Jučer i danas (05.-06.) mi se pojavio tamno smeđi iscjedak više kao sluz tamno smeđe boje i ne znam šta je i šta da radim. Da li da uradim test za trudnoću ili se to vagina čisti? Molim Vas odgovorite mi sto prije jako se brinem. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Ako se želite uvjeriti uradite test.

Antonija113

Postovani,
Posljednju menstruaciju sam imala 27.7., i sada imam tamno smeđi iscjedak. Odnos sam imala u cetvrtom mjesecu i taj mjesec nisam dobila menstruaciju, no radila sam testove i vadila bhcg, sve je negativno, te sam sljedecih mjeseci dobivala sasvim normalne menstruacije. Zanima me koji je razlog tog iscjetka i imam li razloga za brigu

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno je u pitanju ovulacijsko krvarenje. Nema razloga za brigu