smeđi iscjedak

besna96

Poštovani! Imam 17 godina. Posljednja menstruacija mi je trajala od 2.7. do 6.7. 2013. Krajem mjeseca sam sa dečkom probala vaginalni sex bez zaštite, no nije bilo svršavanja unutar. Ovaj mjesec mi menstruacije još nema. No 4.8. mi se pojavio tamno smeďi iscjedak sa "komadicima" ( kao i kada imam menstruaciju, no sada je bila tamnija boja) koji je trajao 3 dana, zadnji dan je bilo i malo krvi. Da li je to mozda menstruacija ili sto? Mozete li mi malo pojasniti?! Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

S obzirom na vrijeme kad je nastupilo, vjerovatno se radilo o menstrualnom krvarenju.

besna96

Problem je u tome što me prati bol u donjem dijelu trbuha.

Dejan Šakoronja, dr. med.

A da otiđete na pregled? Pregled i uzv rješit će vaš problem.

Postovani,
Imam 20 godina i menstruacije mi traju oko 7 dana. Proteklih par menstruacija sam primjetila umjesto uobicajene krvi,tamno smedu krv koja nastupa 4. Ili 5. Dan menstruacije.
Takoder prije menstruacije mi se zna pojavit smedi iscjedak ali sam citala na ovom forumu da je to normalno. Mislite li da ova tamnosmeda krv zadnjih par dana mesntruacije predznak neceg loseg?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne to je normalno da je menstrualna krv pred kraj menstruacije više nalikuje smeđem iscjetku.

Kgabra

Poštovani,
Cura i ja smo imali nezaštićeni spolni odnos 24.8 I narednih nekoliko dana. Menstruacija joj je trebala doći sad prije nekoliko dana a prije tjedan dana je imala smeđi iscjedak popraćen kasnije s pojačanim iscjedkom koji je karakterističan za plodne dane. Napominjem prekidali smo snošaj prije vrhunca, a njoj su to ujedno bili prvi spolni odnosi. Zadnja menstruacija joj je bila 9.8 i inače nikad nije uranila ili kasnila.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, neka uradi test na trudnoću. Možda se radilo o implantacijskom krvarenju.

teaaaa

Postovani, imala sam sljedece menstruacije : 29.8. - 3.9. I 2.10.- 9.10. Spolno sam aktivna s jednim partnerom no ne koristim zastitu ( jedini je s kojim nisam koristila zastitu, on je takoder osim mene imao samo jednu). Nijednom nije doslo do ejakulacije unutra. Trenutno sam u plodnim danima, sve je bilo normalno, no vec tri dana imam svijetlo smedi iscjedak i evo danas je malo crveniji. Zabrinuta sam i ne znam u cemu je problem. Ima li potrebe za brigom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o ovulacijskom krvarenju. Nema razloga za brigu.

teaaaa

Postovani, opet ja. Stvarno se pocinjem brinuti jer je taj svijetlo smedi iscjedak sad krvaviji i tamniji i traje vec 6 dana...Jucer je prestalo i jutros opet krenulo. Primjetila sam i neke mrvice kad se brisem koje su isto smede boje. Mozda sam trudna? Iako sumnjam da je do toga doslo. Ovo mi se jos nije dogadalo.

Ivo Balenović, dr. med.

U tom slučaju savjetujem pregled. Dobro bi bilo uraditi test na trudnoću, no budući da je zadnja menstruacija bila od 2. do 9.10., ne vjerujem da se radi o trudnoći.

teaaaa

Iscjedak nije previse obilan, i da napomenem mjesec dana pijem Euthyrox - hormone za stitnjacu (imam Hashimotov thyroiditis).

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno je zbog problema sa štitnjačom došlo do neregularnog krvarenja.

bubamara_5

Poštovanje!
6.10. bila je zadnja menstruacija. 20.10. je test za ovulaciju bio pozitivan. Imali smo nezaštićene spolne odnose u nadi bebice. Propisana mi je terapija Utrogestana 2x1 (100 mg) 10 dana (16.-26. dan ciklusa, 6 mjeseci). Sinoć sam zaboravila popiti dozu. Danas mi se pojavio obilniji smeđi iscjedak i intenzivni grčevi. Zadnji utrogestan trebam popiti u petak. Zanima me radi li se o ranoj menstruaciji ili je samo organizam reagirao na pad progesterona jer sam zaboravila popiti dozu? Postoji li šansa da se možda radi o implantancijskom krvarenju?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o implantacijskom krvarenju. Uradite test na trudnoću.

dianat7

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 23.10., a odnos 4.i 5.11.bez zaštite sa prekinutim snošajem. Prije dva dana mi se pojavio smeđi iscjedak pomiješan sa sluzi i prestao. Juče i danas ništa nemam. Inače imam neredovne menstruacije 28 do 36 dan. Zabrinuta sam o čemu se radi.
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite test na trudnoću. Postoji mogućnost (iako mala) da se radilo o implantacijskom krvarenju.

ketty3

Poštovani,
Pojavio mi se smeđi iscjedak koji inače bude samo ponekad dan ili dva prije menstruacije. Zadnja m bila je 17.12-22.12 danas mi je 14.dan ciklusa, pretpostavljam da bi mogla biti riječ o ovulaciji ako je smeđi iscjedak uopće simptom iste. Inače prije nekih 3 dana imala sam bolove u jajniku kako imam i inače pa sam zaključila da je ovulacija. Trenutno nemam nikakvih drugih smetnji možda malo lagano pritisak u donjem dijelu trbuha kao pred mjesečnicu. Radila sam prije nekih 2 tjedna i uzv i sve je bilo uredno. Molim vaše mišljenje. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radilo se o ovulacijskom krvarenju i bolovima koji su uzrokovani ovulacijom.