smeđi iscjedak

Mari07

Poštovani,
inače imam neredovite menstruacije, zadnji put sam obavila detaljan ginekološki pregled prije 4 mj (papa test, ultrazvuk) sve je bilo u redu. Zadnju menstruaciju sam imala 16.11-20.11. Znači da sad sigurno vec mjesec i pol nisam dobila menstruaciju (to mi se nekada zna dogoditi zbog stresa). U međuvremenu spolni odnosi ne zaštićeni. Sada vec 9 dana imam smeđi, isjedak koji nije obilan. I kao neka napetost u donjem dijelu trbuha, ponekad malo zaboli, ali nista strašno. To me malo brine. Znala sam to imati i prije par dana prije očekivane menstruacije ali ne toliko dugo. Radimo na bebi, ako je to važan podatak tako da bih voljela cuti vaše mišljenje. Hvala na razumijevanju. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću s prvim jutarnjim urinom. Postoji mogućnost da se radi o početnoj trudnoći.

MM2020

Poštovani,
dobila sam menstruaciju tocno kad je trebala stici(9.1.2020) oskudno,par kapljica,smedje-crvene boje (obicno tako bude dan dva) medjutim to još traje i cijelo vrijeme ima-nema, osjecam blagu bol u jajnicima, nista strasno, zanemarivo....
obicno nemam nekih problema s menstruacijama.... molim savjet
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite analizu hormona.

Rinica6606

Poštovani, posljednju menstruaciju sam imala od 25.12 do 31.12., a ciklus mi traje između 27 i 30 dana. Nakon toga sam imala nezaštićeni spolni odnos 5.1. i 6.1., međutim partner nije ejakulirao u mene. Od 8.1.-10.1. sam imala blijedo ružičasti iscjedak, što je netipično za mene, međutim pripisala sam ga ovulacijskom krvarenju. Sljedeću menstruaciju bih trebala dobiti između 22. i 25.1., međutim u zadnjih par dana mi se počeo pojavljivati svijetlosmeđi iscjedak sa nekakvim sluzavim komadićima, kao kod menstruacije. Imam klasične simptome pms-a, lagana bol u grudima, probadanje u donjem dijelu trbuha i razdražljivost, kao prije svake menstruacije. Međutim brine me taj smeđi iscjedak, znači li on samo da ću uskoro dobiti menstruaciju ili nešto drugo? Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je to disfunkcionalno (predmenstruacijsko) krvarenje zbog slabije funkcije žutoga tijela i posljedičnog slabijeg lučenja progesterona. Pričekajte menstruaciju, trebala bi uskoro nastupiti.