Smedji iscijedak

aaa90

Dobar dan postovani,
imam 23 godine, zadnju menstruaciju sam imala 24/07 prije toga 29/06... 08.07 sam bila na ginekoloskom pregledu gdje sam radila i UZ i doktorica je rekla da se sve uredu. Propisala mi je kontracepcijske piluela LOETTE koje sam pocela da pijem na ovom poslednjem ciklusu. Prije 5 dana, tacnije 12.08. mi se pojavio smedji iscjedak, koji je iz dana u dan varirao, nekad zna biti obilan a nekad samo uz malu nuzdu. Jedan dan je bio zgrusan i gust ostale dana rijedak. Zanima me da li ovo ima veze sa koristenjem ovih pilula i da li je ovo mozda pocetak mog drugog ciklusa ili je nesto trece u pitanju... zbunjena sam i mnogo uplasena jer mi se ovo prvi puta desava. Imam redovne odnose i do sada nisam imala probleme menstruacije su mi bile u razmaku od 24-28 dana.
Unaprijed se zahvaljujem i lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Blackgirl

Postovanje.
Korisrim Adexa kontracepcijske tablete redovno. 25tog dana koristenja pojavilo mi se blago krvarenje kao krvavi iscjedak. Par dana ranije sam bila kod ginekologa na pregledu zbog peckanja kod mokrenja i dao mi je da pijem Monural prasak.
Mens mi kasni dva dana al i dalje imam taj 'krvavi' iscjedak. Za sedam dana sam opet narucena kod ginekologa, pa bih voljela da cujem i vase misljenje. Unaprijed hvala na odgovoru. Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Adexa tablete se uzimaju tijekom 21 dana, a potom slijedi pauza u trajanju 7 dana. Za vrijeme pauze (nekoliko dana nakon posljednje tablete) javlja se krvarenje koje je puno oskudnije i kraće traje od uobičajene menstruacije. Krvarenje ponekad može i izostati. Budući da se kod Vas javilo krvarenje 25. dana, vjerojatno je nastupila uobičajena 'menstruacija' pod kontraceptivima.

Beogradjanka

Postovani doktore... otkrivena mi je ureoplasma nakon kiretaze koju sam imala maja i dobila sam antibiotike da pijem. Pijem ih vec 10tak dana, i dobila sam menstruaciju 6.11. Inace mi traju 5 dana. Trajala je 4 dana, pa onda nista, pa 2 dana smedja krv i danas 12.11 crvena krv, malo, kao da i dalje da traje. Da li trebam da brinem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje nema veza s ureaplazmom, niti terapijom. Vjerojatno je u pitanju blaži hormonski disbalans. Nema razloga za brigu, stanje će se stabilizirati. Samo u slučaju daljnjeg (preko 14 dana) i jačeg krvarenja (u ugrušcima) javite se liječniku