smrt ploda

Sanja

Nakon uredne trudnoće u 30. tjednu prestali su otkucaji srca i ustanovljena je smrt ploda. Nakon induciranog poroda na plodu ( muš. 1430g, 42cm, o.g.28cm) kao ni na meni nisu pronađene nikakve abnormalnosti ni uzrok. Osim viška plodne vode (zašto?) dva dana i slabijeg protoka krvi prije smrti ništa nije ukazivalo na tragičan ishod ( ili mi to nije rečeno).
Rezultati zadnjeg utz dan prije: BPD 7.9, FL 5.5, OA 24, SA+, FP+, VAT OBILNIJI, POSTELJICA SPRIJEDA. RI A.UMB. 0.52, RI A.C.MED.0.50.
Moji lab. nalazi (krv, šećer, urinokultura) su uredni pa ih neću ni navoditi.
Rezultate obdukcije pismeno nisam još dobila ali usmeno je rečeno da je nije ništa pronađeno
Dijagnoza u otpusnom pismu: Graviditas hbd xxx, polyhydramnios, status post sectionem caesaream aa ix, mors fetus in utero, praesentatio occipitalis, rh incompatibilitas.
Unaprijed se zahvaljujem i molim kratki prijevod na hrvatski!

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Sanja, žao mi je što vam se to dogodilo. Prijevod: trudnoća 30 tjedana, višak plodne vode, stanje nakon carskogreza prije 9 godina, smrt čeda u maternici, stav glavicom, vjerojatno ste negativne krvne grupe??.
Javio se poremećaj u kolor dopler nalazu gdje je vidljivo da je dijete patilo, proširenje krvnih žila u glavci djeteta kako bi namaknulo što više kisika u mozak. Dakle bilo je nešto od patologije trudnoće koje je bez obdukcijskog nalaza nemoguće komentirati.