Spermiji

Vesna

Poštovana dr. Kupešić!

S dijagnozom: 8 mil/ml p.p. 4 mil/ml, kinetika 2/3 - da li postoji mogućnost insemenacije ili je potreban IVF?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Vesna,
S obzirom da se nikada ne gleda isključivo nalaz jednog partnera teba reći da se u idealnim okolnostima stimulacije/reakcije jajnika, prohodnosti jajovoda, morfologije i prokrvljenosti endometrija, te ranije ili srednje reprodukcijske dobi pacijentice i uz ovakav nalaz spermiograma može polučiti trunoća metodom inseminacije. Međutim, ukoliko se radi o poznijoj reprodukcijiskoj dobi bračnih partnera (iznad 35 godina)i činjenici da npr. nije ostvarena trudnoća iz tri ili više pokušaja inseminacije ili se radi o dugogodišnjoj bračnoj neplodnosti tada bi svakako trebalo razmotriti mogućnost odabira IVF postupka.

Vesna

Zahvaljujem najljepše na odgovoru. Napominjem da je nakon svih pretraga samnom sve u redu a u dobi sam od 27 godina. Nadam se da to onda uključuje insemenaciju kao moguću alternativu.

Najljepša hvala!