spermiji

neno

Kako dugo spermiji mogu preživjeti u ženi? Čuo sam već bar stotinu teorija i zaista me zanima koja je točna. Hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovani,
Stupanj preživljavanja spermija u genitalnom sustavu žene ovisi o kvaliteti spermiograma muškarca i smatra se da je između 24 i 48 sata
(u normalnim slučajevima). Kod odstupanja u kvaliteti spermiograma stupanj preživljavanja može biti i svega nekoliko sati.