Spermogram

Davor

Poštovana molio bih vas da mi razjasnite nalaz koji sam dobio:

Volumen: 3,0
pH: 7,8
Likvefakcija: 1
Leukociti: 0-1
Cink: 1,6
Kisela Fosfataza: 2349

Dodatne pretrage: rijetki nepokretni spermatozoid

volio bih znati (pošto je sa supruzinim pretragama sve bilo u redu), što dalje te kako liječiti odnosno riješiti ovaj problem

hvala
Davor

Doc. dr. sc. S. Kupesic

Poštovani,
Vaš nalaz govori u prilog teškog odstupanja u nalazu spermiograma. Preporučila bih ponoviti nalaz nakon trodnevne apstinencije u periodu od najmanje 7-10 od prethodno učinjene pretrage. Ukoliko će nalaz pokazati jednaka odstupanja preporučila bih daljnju obradu od strane urologa-androloga.