spirala

daliborka

Rodila sam prije 3mj i ginekolog mi je preporucio spiralu kao sredstvo kontracepcije. Malo sam surfala na tu temu i pronasla novu vrstu spirale Mirena koja funkcionira nesto drugacije nego one stare i navodno je bezbolna i sve u svemu bolja.

Da li se kod nas vec koristi ta spirala? I da li ju smijem koristiti ako dojim?

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Mirena je intrauterini uložak (spirala) koji sadrži hormon progesteron koji ima brojne poželjne učinke na materničnu sluznicu. Naime, zamijećeno je da je opseg menstruacijskih krvarenja bitno smanjen uz upotrebu ove kontracepcije. Prema uputama ovo kontracepcijsko sredstvo može se koristiti i u periodu laktacije (dojenja), a možete je nabaviti i na našem tržištu. Što je najvažnije, navodi se i velika sigurnost ove kontracepcijske metode, te se nadam da ćete i Vi biti zadovoljni ovim oblikom intrauterine kontracepcije.

daliborka

Hvala lijepa na odgovoru.

daliborka